سرمایه گذاری در صنعت اجاره ماشین

سرمایه گذاری در صنعت اجاره ماشین : احتمال دارد که این سوال خیلی از افراد پیش آمده باشد که ،آیا سرمایه گذاری در صنعت اجاره خودرو می تواند سودآور باشد؟در حقیقت یکی از دغدغه ای فکری افرادی که دارای سرمایه ای می باشند این می باشد که سرمایه خود را در چه زمینه ای ،به کار ببرند که هم ارزش سرمایه ی آن ها حفظ شده و هم بتوانند در این زمینه سود بکنند وهم بتوانند یک نقشی در ایجاد شغل داشته باشند و عده ای از افراد بتوانند از این طریق امرار معاش کنند.و همین دغدغه ها موجب می گردد که سرمایه گذار با توجه بیشتری گزینه های مختلف را مورد بررسی قرار داده و خود را برای پذیرش طرح های نوین و بررسی آن ها اماده کند و زمینه را برای عملی شدن ایده های افراد فراهم سازد.

صنعت اجاره ماشین

در برخی مواقع این طرح ها و ایده ها از جمله ی طرح ها و ایده هایی می باشند که بسیار معروف و آشنا می باشند ،مانند سرمایه گذاری در صنعت محصولات غذایی و در برخی مواقع هم دارای رنگ و بوی تازهای بوده و یک ایده ی کاملاً نوین می باشد و تا کنون می توان کمتر کسی را پیدا کرد که سراغی از ان گرفته باشد و یا اینکه یک صنعتی است که افراد با سرمایه های زیاد هم ،قادر به اجرایی کردن آن نمی باشند.

از جمله صنایع تازه و جدیدی که در دنیا نیز دارای چندان سابقه ای نمی باشد ،ولی این توانایی را داشته که بتواند با سابقه کم خود ،جایگاه خوبی را برای خود در میان صنایع دنیا فراهم آورد ،صنعت اجاره خودرو بدون راننده می باشد.

شاید افراد در نگاه اول بر این صنعت براین باور باشند که این صنعت یک صنعت لوکس است ؛ ولی هنگامی که صنعت رنت خودرو را از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار دهیم ؛این صنعت یکی از نیاز های با اهمیت برای صنایع دیگر در جامعه ی امروزی به شمار می رود.

از جمله این صنایع می توان به صنعت گردشگری و توریست ،اشاره کرد .کشور ما ایران یک کشوری با پتانسیل بالا برای صنعت توریست و گردشگری می باشد ولی متاسفانه در کشور ما نسبت به این صنعت کوتاهی های زیادی شده است و این مسئله هم به خاطر نبود زیرساخت های مناسب جهت جذب توریست می باشد.و در حقیقت از جمله ی این زیرساخت ها هم وجود وسایل نقلیه مناسب و مد روز جهت توریست ها می باشد که دوست دارند خودشان آزادانه از جاذبه های توریستی کشور ما ایران دیدن کنند و از محدودیت های تورهای متنوع خلاص شوند.

از دیگر صنایع با اهمیت و صنایع مادر کشور ما ایران ،نفت و فولاد و پتروشیمی و…می باشد که این صانیع نیاز به کارشناسان و تکنسین های خارجی از کشورهای صاحب این صنایع دارند و در برخی مواقع باید ماشین هایی ویژه در اختیار آن ها قرار داده شود.

ما در اینجا می توانیم مثال های متعددی در مورد استفاده از خودروهای اجاره ای برای شما در این جا بیاوریم که حتی این مثال ها می توانند نیاز افراد جامعه را هم شامل گردند،مانند زمانی که اتباع ایرانی خارج از کشور علاقه مند می باشند که در زمان اقامت خود در ایران با خودروی مخصوص خود رفت و آمد کنند و یا اینکه کسانی که برای خودروشان مشکلی پیش آمده است و در تعمیرگاه است و یا کسی که یک خدرو نو خریداری کرده است ولی هنوز از فروشنده تحویل نگرفته است ولی نیاز به ماشین دارد.و یا عروس و داماد های جوانی که علاقه مند هستند که درمراسم عروسی خود ،از یک خودرو لوکس و مدرن استفاده نمایند و این روز را برای خود خاطره انگیز نمایند.

به جرأت می توان گفت که مثال های ذکر شده در بالا تنها یک چشمه از کاربرد های وسیع این صنعت جدید می باشد و یک سرمایه گذار می تواند با درک درست و به کاربردن روش های جدید و خاص ،یک تحول قابل توجه در این صنعت به وجود آورد ،تا هم خود بتواند سود خوبی را به دست آورد و هم برای جامعه خود مفید واقع شده و قدمی را به سوی شغل آفرینی بردارد .

تاریخچه صنعت اجاره ماشین

در واقع باید بگوییم که تاریخچه اجاره خودرو کمی مبهم و پوشیده از رمز و راز می باشد ولی چنین به نظر می رسد که شروع این صنعت از کشور آمریکا بوده است. ولی بر اساس توافق عمومی چنین به نظر می رسد که نخستین قرارداد اجاره خودرو به وسیله ی جو ساندرز انجام گرفته است. در حالت کلی آغاز قراردادهای اجاره ای با مدل T فورد و هر مایل ۱۰ سنت منعقد شده است.(به کاربردن دستگاه کیلومتر شمار جهت محاسبه میزان مسافت طی شده ) وی در سال ۱۹۲۵ دارنده آژانس های اجاره خودرو در ۲۱ ایالت بود.با اینکه در اوایل کار از رونق زیادی برخوردار بود ولی کم کم دچار رکود شده و مجبور به ورشکستگی شد.

لازم به ذکر است که همزمان با موفقیت های جوساندرز ،والتر جاکبوس هم آغاز به گسترش صنعت اجاره خودرو نمود.

پس از جنگ جهانی دوم صنعت خودرو دچار حالت خاصی شد چون سرمایه گذاران صنعت اجاره خودرو ،در مسافرت های هوایی مجددا ً به مناصب خود در فرودگاه ها بازگشتند و صنعت اجاره خودرو به گونه ای می توان گفت که رها گشت. در طی این سال ها یک خلبان غیر ارتشی به نام وارن آویس متوجه پتانسیل ایجاد آژانس خودروهای اجاره ای برای مسافران هوایی شد و توانست که با برنامه ریزی خاصی به دومین شرکت خودروهای اجاره ای جهان تبدیل گردد .دومین پس از هرتس و در حال حاضر یکی از سرسخت ترین رقبای صنعت اجاره خودرو در کنار مثلا شرکت هایی مانند باگت می باشد.

سرمایه گذاری در صنعت خودرو دارای چه مشکلاتی می باشد

می توان گفت که به احتمال زیاد بزرگترین مشکل در این نوع خدمات ،مبحث اعتبار سنجی می باشد ،در سراسر دنیا اجاره خودرو میان اجارهدهنده و اجار کننده به وسیلهی یک کارت اعتباری انجام می شود که متاسفانه این زمینه در این مهیا نمی باشد و با توجه به گستره کشور ،مسایل حقوقی این بخش دارای اهمیت زیادی می باشد و هیچ مکانیزم اعتبار سنجی موجود نیست.

اجاره ماشین

آینده صنعت اجاره خودرو

می توان گفت که در طی سالیان اخیر صنعت اجاره خودرو توانسته است که در کشور ما پیشرفت خوبی را داشته باشد و با ارائه راهکار های مختلف جهت مرتفع کردن مشکلات و حضور شرکت های معتبر اروپایی و آسیایی مانند یوروپکار فرانسه و اعطای نمایندگی ،افق روشنی را در صعنت اجاره خودرو پیش روی سرمایه گذاران به وجود آورد و خوشبختانه می توان گفت که هر روز که می گذرد بر تعداد درخواست ها و مطالبات نیز افزوده می گردد.

سرمایه گذاری در اجاره خودرو رنت آسان

شرکت و خدمات کرایه اتومبیل رنت آسان از سرمایه گذارانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در این صنعت می باشند ،دعوت به همکاری می کند .شما عزیزان می توانید با سرمایه گذاری و عقد قرارداد با اجاره خودرو رنت آسان در این صنعت سرمایه گذاری کرده و در توسعه هر چه بیشتر این صنعت نوپا سهیم شوید ،شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ایجاد هماهنگی در خصوص شرایط و نحوه اجاره ماشین با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید