شرکت معتبر اجاره ماشین

شرکت معتبر اجاره ماشین : امروزه شرکت های تاسیس شده اند که خودروهای را به مشتریان خود اجاره می دهند تا مشتریان بتوانند اموری که در آنها به ماشین نیاز دارند را انجام بدهند. اگر جستجوی ساده در اینترنت انجام بدهید قطعا متوجه خواهید شد که تعداد این شرکت ها بسیار زیاد است و شما می توانید هر کدام را که می خواهید انتخاب کنید. اما سوال اینجاست که آیا انتخاب هر شرکتی کار درستی است؟ اینکه ما بدون اطلاعات به سراغ انتخاب شرکت اجاره ماشین برویم طبیعتا کار اشتباهی است چرا که برخی از این شرکتها اصلا توجهی به رضایت مشتریان ندارند و صرفا می خواهند خودشان به سود برسند. در خصوص انتخاب شرکت معتبر اجاره ماشین ما باید نکاتی را مدنظر بگیریم که جزئی از اصلی ترین ها به شمار می روند.

شرکت معتبر اجاره ماشین

اجاره خودرو

در اولین گام باید تعریفی از اجاره خودرو را در ذهنمان داشته باشیم و سپس به سراغ دیگر مسائل مرتبط با آن برویم. اجاره خودرو به این معنی است که شخص یا شرکتی برای مدت زمان کوتاهی که می تواند چند ساعت یا چند ماه باشد از شرکت اجاره دهنده ، ماشینی را به اجاره بگیرد. بیشتر این شرکت های اجاره دهنده به مشتریان این اجازه را میدهند که یک خودرو را به محلی دیگر ببرند.

معمولا شرکت های اجاره دهنده برای اینکه کار را برای مشتریان خود راحت تر کنند سیستم رزرو انلاین را برای مشتریان خود آماده می کنند. این شرکتها بیشتر در منطقه های شلوغ یا در نزدیکی فرودگاه ها تاسیس می گردند تا به این شیوه مشتریان بیشتری را برای خود جذب کنند.

افرادی که به صورت دائمی به خودرو نیاز ندارند و می خواهند برخی از کارهایشان را فقط با خودرو انجام بدهند میتوانند به سراغ شرکتهای اجاره دهنده خودرو بروند. به عنوان مثال برخی از اداره ها وقتی میزبان مسافران خارج از کشور هستند ماشینهای لوکس یا خارجی برای مهمان ها اجاره می کنند.

حتی ممکن است برخی از افرادی که خودشان خودروی شخصی دارند زمانی که خودروشان خراب می شوند و نیاز به تعمیر چند روزه داشته باشد از شرکت های اجاره دهنده استفاده کنند. اجاره خودرو فقط به ماشین های سبک اختصاص ندارد بلکه شامل ماشین های باری و سنگین مثل نیسان و کامیون نیز می باشند.

شرکت های اجاره خودرو عموما محصولات اضافی را نیز به مشتریان خود ارائه می دهند که شامل گزینه های زیر می شود:

  • بیمه ثالث
  • بیمه بدنه خودرو
  • سیستم موقعیت یابی جی پی اس
  • صندلی های ایمن برای کودکان
  • سیستم های رفاهی و سرگرمی
  • و….

تاریخچه ی اجاره خودرو

اینکه چه کسی برای اولین ایده اجاره خودرو را اجرا کرد و خودرو را به مشتریان اجاره می داد به زمان های خیلی دور بر می گردد. اینگونه که در برخی از منابع نوشته شده است در سال ۱۹۱۶ برای نخستین بار شخصی با نام جو ساندرز در امریکا فعالیت خود را مبنی بر اجاره خودرو آغاز کرد که خودروی فورد را به افرادی چون توریست ها، بازرگان ها و تاجرها اجاره میداد. جالب است بدانید این شخص برای پول اجاره ی که در خصوص خودرو در نظر گرفته بود به این شیوه که بر روی ماشین خود یک کیلومتر شمار نصب نموده و برای هر ۱٫۵ کیلومتر از مشتریان خود ده سنت پول می گرفت.

خیلی از شرکت های که امروزه اقدام به اجاره خودرو می کنند توانسته اند به سود بسیار خوبی برسند و در واقع کسب و کاری پردرآمد نیز داشته اند. ادامه داستان به این صورت است که ساندرز پس از مدت زمان اندکی متوجه شد که می تواند یک شرکت داشته باشد و به صورت رسمی به فعالیت خود بپردازند و سودبیشتری را بدست بیاورند و در سال ۱۹۲۵ در بیست و یک ایالت اقدام به راه اندازی شرکت اجاره خودرو نمود و پس از آن به هدف نهایی خود رسید.

تاریخچه ی اجاره خودرو

بسیاری از شرکتهای اجاره دهنده خودرو در کشور ایران توانسته اند علاوه بر اجاره خودروهای ایرانی ، خودروهای خارجی که نمونه های کمی از آنها در ایران وجود دارد را به مشتریان خود ارائه بدهند.

شرکت های اجاره دهنده خودرو در ایران

افزون بر آن چه که ذکر شده است، علاوه بر اینکه در تهران شرکت های وجود دارند که خودرو اجاره میدهند بلکه در شهرستان ها نیز دفترهای اجاره خودرو راه اندازی شده است. البته در هر شهری با توجه به نیاز آن شهر و بودجه ی که وجود دارد شرکت تاسیس می شود.

قیمتی که هر شرکت برای اجاره خودرو در نظر می گیرد به نوع خودرو وابسته می باشد مثلا برای خودروهای لوکس و تشریفاتی مبلغ بیشتری اجاره نسبت به خودروهای ایرانی گرفته می شود. تعدادی از این شرکتهای اجاره دهنده در جهان بیشتر از پنج هزار خودرو را دارند و آن ها را برای اجاره متقاضیان در نظر می گیرند.

اگر می خواهید بهترین و معتبرترین شرکت ها را در خصوص اجاره خودرو بشناسید به شما پیشنهاد می کنیم نگاهی به سابقه ی شرکت داشته باشید. متاسفانه برخی از شرکت ها نسبت به آنچه که به مشتریان خود تعهد کرده اند پایبند نیستند و هزینه های بیشتری را علاوه بر اجاره خودرو از مشتریان دریافت می کنند که این موضوع تنها به ضرر مشتریان تمام می شود.

رنت آسان یکی از شرکت های است که اقدام به اجاره انواع خودروهای ایرانی و خارجی به مشتریان عزیز می نماید و در مدت زمان فعالیت خود توانسته است سابقه ی درخشانی را به جای بگذارد. کارشناسان رنت آسان تمامی تلاش خود را می کنند تا بهترین ها را در اختیار مشتریان خود قرار بدهند و گام های موثری را در جلب رضایت مشتریان برداشته اند.

چگونه خودرو اجاره کنم؟

در هر شهر یا کشوری موضوع اجاره خود شرایط خاص خود را دارند و تفاوت های با یکدیگر داشته است. به صورت کلی خودروی که اجاره داده می شود باید با همان شرایطی که در زمان اجاره به مشتری تحویل داده شده نیز برگردانده شود و نباید مسافتی بیشتری از آنچه که برای خودرو مشخص شده است طی شود در غیراینصورت باید هزینه ی اضاف بر هزینه ی اجاره پرداخت گردد.

شرکت های برای رانندگی حداقل سن مجازی را تعیین کرده اند. در کشور ایران ایران سن مجاز برای رانندگی ۱۸ سال تمام است اما در برخی از کشورهای دیگر سن ۲۵ سال تعیین شده است.