امنیت در اجاره خودرو

امنیت در اجاره خودرو : امروزه خودرو و وسایل نقلیه جز ضروریات زندگی حساب می شود . انجام کارهای روزمره ، مسافرت و رفت و آمدهای روزانه با وسایل نقلیه سبب صرفه جویی در زمان و انرژی می شود . استفاده از وسایل نقلیه ی عمومی مشکلات خاص خود را دارد ، از طرفی هرکسی ماشین یا خوردروی شخصی ندارد و یا در صورت داشتن ممکن است بنا به شرایط امکان استفاده از آن را نداشته باشد . اینجاست که اهمیت اجاره خودرو مشخص می شود . در رابطه با اجاره خودرو امنیت خودرو و نکات فنی آن بسیار حائز اهمیت است . در ادامه ی این مقاله به موضوع امنیت خودرو اجاره ای و رتبه بندی خودروها در تست تصادف می پردازیم .

امنیت در اجاره خودرو

امنیت در اجاره خودرو

رتبه بندی خودرو های داخلی در تست تصادف

خودروی اجاره ای بایستی از لحاط نکات فنی ایمن باشد و خطری راننده و سرنشینان را تهدید نکند . رتبه بندی خودروها در تست تصادف تصمیم گیری برای خرید یا اجاره خودرو را راحت تر می کند . برای این منظور اکثر خودروها در کشور اروپا و آمریکا تست تصادف شده اند . این تست ها توسط موسسه euroncap و انجمن ایمنی آمریکا با بررسی فیلم تست های تصادف در موسساتی مانند ما یرای انگلستان انجام شده است و نتیجه آن ها در داخل وب سایت های آن ها قرار گرفته است . در داخل این سایت ها به امنیت خودروها در زمان تصادف امتیازی داده شده است . در کشور ایران نیز روی تمامی خودروهای تولید شده به غیر از چند مدل وطنی در اروپا یا آمریکا تست تصادف انجام شده است . در ادامه ی این مقاله خودروهایی را که بیشترین فروش را دارند را آورده ایم ، تا شما اطلاعات کافی در مورد امنیت خودرویی که می خواهید پشت فرمان آن بنشینید ، داشته باشید . هنگام اجاره ی خودرو بر حسب نیاز خود ، بهترین گزینه را انتخاب نمایید .

تست تصادف به چه معنی است ؟

تست تصادف با هدف تعیین میزان امنیت خودرو و اینکه در زمان تصادف چه میزان خسارت جانی خواهد داشت ، انجام می شود . به عنوان مثال در زمان تصادف یک خودرو ، چه اتفاقی بر درب و سقف این خودرو می افتد و چه آسیب هایی ممکن است به سرنشینان وارد شود . احتمال ورود میله فرمان ، موتور و تجهیزان داخل کاپوت به داخل خودرو و آسیب به سرنشینان چقدر است . در این میان خودروهایی که خسارت کمتری دارند ، امتیاز بیشتری کسب خواهند کرد . که خودروهای تولید شده در داخل کشور ، امتیازات قابل قبولی از این آزمایش ها کسب نکرده اند .

اجاره خودرو پژو ٢٠۶

خودروی پژو ۲۰۶ در میان جوانان بسیار مورد پسند بوده و پرطرفدار است . این خودرو در تیپ ها و مدل های مختلف تولید می شود و در تست تصادف انجام شده ، دارای ایمنی کافی هستند . خودرو پژو ۲۰۶ از لحاظ امنیت دارای ۴ ستاره از ۵ ستاره موسسه euroncap می باشد . در زمان حادثه ، و تخریب کاپوت خودروی پژو ۲۰۶ ، موتور این خودرو مچاله می شود ولی داخل اتومبیل وارد نمی شود ، تا به سرنشینان آسیب برسد ، در عوض به سمت زمین متمایل می شود . و این موضوع برای امنیت خودرو بسیار حائز اهمیت است . خودروی پژو ۲۰۶ ، در عین خوش فرم بودن ، برای سفرهای داخل شهری مناسب و کم مصرف بوده و قیمت اجاره ماهیانه آن کمتر است .

اجاره خودرو ام وی ام

لمنیت خودرو ام وی ام در حد پراید و همزادش ماتیز می باشد . این خودرواز نظر ایمنی دو ستاره از پنج ستاره موسسه euroncap را به خود اختصاص داده است . در زمان بروز حادثه ؛ سقف خودرو ام وی ام خم شده و درب های آن باز می شود و احتمال پرت سرنشینان به بیرون خودرو زیاد است . از طرفی قطعات وارد شده به داخل اتومبیل صدمات جدی به سرنشینان وارد خواهد کرد ، تا جایی که آسیب وارده شده به آدمک تست در ناحیه ی سر ، گردن و بالاتنه بیشترین میزان را دارد ، که اصلا وضعیت خوبی برای سرنشین نخواهد بود . لازم به ذکر است که شرکت اجاره خودرو رنت آسان فاقد خودروهای چینی بوده و این گونه خودروها را برای مشتریان کرایه نمی دهد .

اجاره سمند رنت آسان

با بررسی خودروی سمند می توان هب این موضوع پی برد که خودروهای تولید کشور آن قدرها هم نا امن نیستند . تست تصادف خودرو سمند در کشور انگلستان انجام شده است ، دلیل این موضوع این است که ، دو خودروی تیبا و سمند به علت بومی بودن توسط موسسات معتبر اروپایی و آمریکایی مورد بررسی قرار نگرفته‌اند. خودروی سمند در تست تصادف انجام شده ، در مقایسه با سایر خودروها نتایج قابل قبولی داشته است . در تست انجام شده ، سقف خودروی سمند ، به داخل اتاق خمیده شد و رکاب پای آدمک را دچار شکستگی کرد .

ایربک خودروی سمند به موقع فعال شد و به دلیل متناسب بودن وزن عقب و جلوی ماشین ، حین حادثه عقب خودرو بلند نشد . خودروی سمند به دلیل امنیت ستون ها و آسیب ندیدن آن ، و خرد شدن شیشه جلو ، توانست از شرکت انگلیسی مایر استانداردهای لازم را کسب کند و از نظر ایمنی در مقایسه با پژو ۴۰۵ شرایط کسب امتیاز این بخش را داشته باشد . اگر تست تصادف خودروی سمند در موسسه یورو آن کپ انجام می شد ، از پنج ستاره ، موفق به دریافت سه ستاره می شد . خودروی سمند ، با گذراندن تست های اجباری استاندارد ایمنی کشورهای حوزه خلیج فارس (GSO ) و موفقیت در کسب استانداردهای اجباری ایمنی تصادف ، استانداردهای جهانی خود را ارتقا داده است .

دلیل موفق نشدن خودروی سمند در کسب پنج ستاره ، نبود کیسه هوا برای سرنشینان عقب و جلو سمت شاگرد می باشد . ولی شرکت اجاره خودرو رنت آسان این اطمینان را به شما می دهد که با خودروی سمند می توانید سفری آرام و مطمئن داشته باشید .

اجاره تندر ۹۰

خودروی تندر ۹۰ از نظر ایمنی موفق به کسب سه ستاره از پنج ستاره موسسه euroncap شده است . طراحی خودروی تندر ۹۰ به گونه ای است که در زمان حادثه ، قطعات داخلی آن فشرده می شود . به علت قرار گرفتن مخزن سوخت در کف خودرو ، و دور بودن آن از کمک فنرها باعث شده که در زمان بروز تصادف از عقب ؛ احتمال سوراخ شدن آن توسط اجزای کمک فنر کم تر باشد . وجود یک لایه عرضی در پشت صندلی عقب مانع از ورود اشیا از صندوق عقب به کابین می شود . در صورت ضربه از جلو به خودرو تندر ۹۰ ، داشبورد آن به دلیل داشتن ساختار لانه زنبوری از پلی پرولین جاذب نیرو ، امکان آسیب به زانوها را کمتر کرده است . شما با اجاره خودرو ال نود ، با قیمت مناسب سفرهای درون شهری و برون شهری آرامی را تجربه خواهید کرد .

اجاره پژو پارس

عیب خودروی پژو پارس از لحاظ ایمنی این است که در زمام بروز حادثه ، امکان وارد شدن آسبب جانی به راننده زیاد است . چرا که احتمال وارد شدن میله فرمان و پدال ها به داخل اتاق خودرو و آسیب دیدن سرنشین زیاد است . لازم به ذکر است که قسمت های زیرین این خودرو مثل شاسی و قسمت زیرین کلاف بدنه از مقاومت خوبی برخوردار بوده ولی قسمت هایی بالایی بدنه استحکام چندان زیادی ندارند ، و هنگام واژگونی به سرنشینان آسیب وارد می کند . تعادل خودرو پژو پارس از نظر هندلینگ خوب است . شرکت اجاره خودرو رنت آسان مدل های ۹۴ و ۹۵ پژو پارس را در اختیار مشتریان عزیز قرار داده است ، قیمت اجاره این خودرو مناسب بوده و با این خودرو می توانید سفری آرام و لذت بخش تجربه کنید .

اجاره سوناتا با راننده

خودرو سوناتا از نظر امنیت موفق به دریافت چهار ستاره از پنج ستاره موسسه euroncap شده است . مهم ترین امتیاز این خودرو داشتن کیسه های هوای اصل تعبیه شده در خودرو می باشد . نتیجه ی حاصل از تست تصادف خودروی سوناتا رضایت بخش بوده است . در تست انجام شده ، احتمال آسیب سر وجود ندارد ، و احتمال آسیب گردن و سینه متوسط است . و همچنین سطح امنیت زانو و پا بالا است . خودروی سوناتا رنت آسان ، خودرویی مناسب برای تشریفاتی مناسبی برای انجام امور اداری می باشد .

اجاره اوپتیما با راننده

خودروی کیا اوپتیما به عنوان یکی از رسمی ترین خودروهای وارداتی به ایران در رده ایمن ترین های وارداتی قرار دارد. این خودرو توانسته است ، استانداردهای ایمنی جهانی را با موفقیت کسب کند . قیمت خودروی کیا اوپتیما ۲۱ هزار دلار می باشد که در بازار آزاد خودروی ایران با قیمت ۱۴۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود . هزینه اجاره خودرو اوپتیما مناسب بوده و شما یک سفر لذت بخشی با اجاره این خودرو تجربه خواهید کرد .

گروه امنیت و پشتیبانی در اجاره خودرو

در سال ۲۰۱۳ در نشریه فوربس، اسامی ۱۳ خودروی ایمن جهان منتشر شد . بر طبق این گزارش ، یکی از معیارهای اصلی خریداران خودرو مصرف سوخت پایین خوردو می باشد . با این وجود ، امنیت خودروها معیار اصلی خریداران خودرو است . بر حسب گزارش منتشر شده از نتیجه ی یک نظر سنجی توسط مرکز ملی تحقیقات گزارش های مصرف کننده ، ۶۵ درصد مردم امنیت ار معیار اصلی در خرید خودرو دانستند . و در اجاره خودرو ، مصرف سوخت آن معیار اصلی مشتریان می باشد . بر طبق گزارش منتشر شده از افکارنیوز ، اکثر خودروسازان مشتری را با نشان دادن تست تصادف در تبلیغات جذب کرده اند . دولت فدرال ایمنی بزرگراه های آمریکا(NHTSA) و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه ها(IIHS)، مراحل تست خودروها را در این رتبه بندی تغییر دادند . بعد از انجام این تغییرات در سال گذشته مشخص شد که خودروهای لوکس ایمنی لازم ر ندارند .شرایطی که در سال گذشته با تغییر آن، تصادفات از جلو و عقب خودروها نیز در نظر گرفته شد. IIHS این خودروها را بر حسب معیاری با نام ” همپوشانی کوچک تصادفات ” جزو ایمن ترین خودروهای سال نام برد . اگر بر حسب گزارش فوربس از نحوه ی انتخاب خودروهای ایمن صرف نظر کنیم ، لازم به ذکر است که تنها ۲ نمونه از ۱۳ خودروی برتر معرفی شده ف مجوز حضو در ایران را دارند .و حتی خیلی از این خودروها اصلا به ایران وارد نشده است . این در حالی است که این خودروها جزو خودروهای متوط و نه لوکس در سایر نقاط جهان به شمار می روند . که هزینه ی سوار شدن بر خودروهای ایمن در کشور ایران بیشتر از ۱۴۰ میلیون تومان است . و خودروهای ایمن ارزان قیمت جهان ، جز لوکس ترین های ایران هستند .

شرکت اجاره ی خودروی رنت آسان یکی از شرکت های پیشرو در صنعت اجاره خودرو در ایران است . اگر شما هم خواهان اجاره خودرو هستید و سوالاتی در رابطه با خودروی انتخابی برای اجاره و قیمت نهایی اجاره خودرو دارید ، می توانید با کارشناسان ما در شرکت اجاره خودرو رنت آسان تماس بگیرید . این کارشناسان به صورت ۲۴ ساعته آماده ی مشاوره و راهنمایی شما برای اجاره خودرو به صورت تلفنی و آنلاین می باشند . و شما را در انتخاب بهترین خودرو بر حسب بودجه ی شما راهنمایی خواهند کرد .