تاثیر افزایش قیمت خودرو در صنعت اجاره خودرو

افزایش قیمت خودرو چه تاثیری می تواند بر روی صنعت اجاره خودرو داشته باشد؟ : درست است که مصوبه دولت برای افزایش قیمت خودروهای داخلی ،باطل شده ،ولی با این وجود قیمت گذاری خودروهای داخلی در سال نو همچنان دچار ابهام می باشد و این ابهامات چند سالی است که موجب سردرگمی مرم شده و این امر نیز نشان از شعف مدیریتی مسولین است و یک نرخ مشخصی برای عرضه خودرو به مشتری وجود ندارد .و این مسئله دارای تاثیر مستقیمی بر روی افزایش اجاره خودرو در ایران و تهران دارد.

تاثیر افزایش قیمت خودرو در صنعت اجاره خودرو

بر اساس گزارش ها اعلام شده است که در حالی که فروش محصولات ایران خودرو با قیمت های افزایش یافته پیشین خود و اضافه شدن ۵۰۰ هزار تومان به عنوان نرخ جدید بیمه و مالیات بر ارزش افزوده این ماه شروع شد ،قیمت گذاری شرکت های تولیدی دیگر مانند سایپا ،پارس خودرو و بهمن هنوز مشخص نشده واین شرکت ها فعلا ً فروش ندارند. لذا این افزایش بسیار غیر منطقی و سرسام آور خودرو مردم کشور ما را تحت فشار قرارداده است . شرکت اجاره ماشین رنت آسان این می تواند برای کسانی که نیاز به خودرو دارند ،از طریق اجاره خودرو مورد نظرشان کمک نماید.

افزایش روز به روز قیمت ماشین

کمیته قیمت گذاری خودرو با متوسط افزایش ۶ درصدی قیمت برخی خودرو های داخلی در فروردین سال گذشته موافقت کرد ولی بعد از گذشت چند روز این مصوبه توسط هیئت دولت لغو گشت.اما همین مسئله زمزمه های افزایش قیمت را افزایش داد. بر اساس مصوبه قیمت گذاری خودرو قیمت تعدادی از خودروهای ایران خودرو و سایپا از ۳۰۰۰۰۰تا ۴۵۰۰۰۰۰ افزایش قیمت داشت که به شکل زیر می باشد.مابین محصولات ایران خودرو پژو ۲۰۶ تقریبا ًیک میلیون و صد هزار تومان و قیمت پژو ۴۰۵ نیز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان گران تر شد . و بر همین اساس هم قیمت اجاره خودرو بدون راننده ۲۰۶ روزانه …… و ماهانه ……. تومان مشخص شد.

افزایش قیمت خودروهای ایرانی سبب می شود که مردم برای رفع نیاز های خود بیشتر اقدام به اجاره خودرو نمایند. و این مسئله حتی سبب افزایش نسبی قیمت اجاره خودرو ارزان تهران کرج و تبریز نیز شده است.در واقع می تواند گفت که بازار خرید و فروش خودرو دارای تاثیر مستقیمی بر بازار اجاره خودرو می باشد.

هزینه اجاره ماشین بدون راننده خودرو پژو ۴۰۵ به صورت روزانه …. و هزینه اجاره خودرو بدون راننده تهران کرج و تبریز اصفهان که به صورت برابر می باشند ……. تومان مشخص شده است. در صورتی که شما عزیزان نیازمند این خودرو می باشید ولی قیمت بالای آن مانع از آن می شود که شما بتوانید آن را خریداری کنید ،خوشبختانه این امکان برای شما فراهم می باشد که شما این خودرو را از یکی از شرکت های اجاره خودرو مانند شرکت خدمات اجاره خودرو رنت آسان اجاره نمایید.

این خودرو برای سفر های درون شهری و برون شهری دارای کاربرد خوبی می باشد لازم به ذکر است که بیشتر توریست ها و گردشگران برای ایران گردی و تهران گردی خودرو پژو ۴۰۵ را به عنوان خودروی مورد نظر خود انتخاب می کنند و این خودرو در میان خودروهای اجاره ای برای این افراد دارای بیشترین تقاضا می باشد.گفتنی است که از میان محصولات داخلی تعدادی دیگر خودرو نز دارای افزایش قیمت بوده اند که می توان به افزایش ۴٫۸ میلون تومانی مگان و افزایش یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی قیمت تندر ۹۰ را نام برد.که افزایش قیمت غیر منطقی برای این خودروها می باشد.

درست است که این افزایش قیمت ها در روز های پایانی سال گذشته از طرف دولت منفی اعلام گشت ولی تا به امروز دستورالعمل مشخصی از طرف شرکت سایپا به نمایندگی های فروش این شرکت اعلام نشده بودو ثبت نام برای فروش خودرو به وسیله ی نمایندگی ها متوقف بود ولی بعد از مدتی قیمت های خود را افزایش داده و فروش محصولات خود را آغاز نمود.

اثرات روابط خارجی بر قیمت اجاره خودرو درایران

همانطور که همه شما هم مستحضر می باشید همه این اقزایش قیمت ها به خاطر وجود تحریم و اقتصاد ضعیف کشور و مدیریت ضعیف مسئولین ما است. تنها راه حل مناسب این افزایش و کنار آمدن با این قضیه ،اجاره خودرو و رفع نیاز به خودرو از این طریق می باشد که افراد می توانند خودروهای مورد نیاز خود را از شرکت های رنت ؛ اجاره نموده و نیاز های خود را برطرف کنند.

موسسه اجاره خودرو و تشریفات رنت آسان

با توجه به افزایش تقاضای روز افزون اجاره خودرو در ایران ،خدمات شرکت اجاره ماشین رنت آسان برای اجاره خودرو به صورت زیر می باشد:

 • تحویل خودرو در همه فرودگاه های ایران
 • تحویل دادن ماشین در محل مورد نظر مشتری به شکل رایگان
 • امکان اجاره ماشین بدون نیاز به چک و سند.
 • امکان رزرو آنلاین و تلفنی ماشین
 • تحویل و استرداد خودرو در همه شهرستان ها
 • کرایه خودرو همراه با راننده مسلط بر زبان های فرانسوی ،انگلیسی و ایتالیایی
 • ترانسفر فرودگاهی
 • کرایه ماشین عروس
 • تاکسی فرودگاه
 • دارای خدمات و پشتیبانی شبانه روزی
 • کرایه ماشین با راننده و خدمات مجالس و مهمانی ها
 • رزرو نمودن هتل ،ویلا ،بلیط هواپیما و مراکز تفریحی
 • امکان در اختیار گذاشتن وسایل سفر و تفریحاتی برای مشتریان
 • کیلومتر آزاد تحت شرایط قرداد ویژه
 • تحویل خودرو با بیمه بدنه و بیمه ثالث کامل به مشتری
 • پشتیبانی و ارائه خدمات تعمیر و نگهداری خودرو در همه طول مدت اجاره بدون دریافت هزینه آن

در ضمن نیاز به یادآوری این مسئله می باشد که حتی گرمای تابستان در نخستین ماه پاییز نیز نتوانست روزهای گرمی را برای بازار خودرو ایران در پی داشته باشدو همچنان رکود بیشتر بازار خودرو کشور تدوام داشت ولی با وجود این رکود ها ولی باز هم تعدادی از خودروهای ایرانی با افزایش قیمت همراه هستند که به اعتقاد خیلی از کارشناسان این صنعت ،ابلاغ بخشنامه افزایش قیمت تعدادی از محصولات ایران خودرو به نمایندگی ،مهمترین دلیل این افزایش قیمت ها می باشد.