اجاره خودروهای دارای یورو ۵

اجاره خودروهای دارای یورو ۵  : در سال آینده ، شرکت های خودروساز بایستی در محصولات جدید خود ، استاندارد یورو ۵ را رعایت کنند . این موضوع در مورد محصولات قدیمی صدق نمی کند و الزام فقط در مورد محصولات جدید می باشد . بر طبق مصوبه دولت و سازمان محیط زیست ، شرکت های خودروساز موظف به رعایت استاندارد یورو ۵ هستند . از نظر صاحبنظران محصولات در حال تولید شرکت ها ، دارای پلت فرم قدیمی هستند و این پلت فرم ها قابلیت دریافت استاندارد یورو ۵ را ندارند . از تیرماه سال ۱۳۹۲ خودروهای یورو ۲ شماره گذاری نمی شوند . با این وجود در بازار اجاره خودور بدون راننده خودرو یورو ۴ وجود ندارد . رعایت استاندارد یورو ۵ در خودروها ، آن را پاک کرده و هوایی تمیز و پاک به ارمغان می آورد .

اجاره خودروهای دارای یورو 5 

اجاره خودروهای دارای یورو ۵

الزام رعایت یورو ۴

چندی قبل ، تمامی شرکت های ایرانی ملزم به رعایت استاندارد یورو ۴ در تولید خوردو شدند . در همان زمان ۳۵ درصد خودروها ، استاندارد یورو ۴ را رعایت کرده و ۶۵ درصد بقیه به دلیل قدیمی بودن پلت فرم قابلیت انطباق با استاندارد یورو ۴ را نداشتند . این موضوع در اجاره ماشین بدون راننده و اجاره ماشین با راننده بی تاثیر نبود و باعث شد متقاضان اجاره خودرو ارزان قیمت و اجاره خودرو در فرودگاه ، فقط خودروهایی با آلایندگی یورو ۴ را اجاره کنند .

طبق مصوبه دولت در سال ۱۳۹۶ و همکاری سازمان حفاظت محیط زیست ، در این سال تنها خودروهایی که قابلیت انطباق با استاندارد یورو ۵ را داشتند ، تولید شدند . در رابطه با این موضوع یکی از مسئولان صنعت خودرو عنوان کرد که خودروسازان با محصولات فعلی قابلیت اخذ این استاندارد را ندارند . و برای این امر بایستی از یک سری محصولات صرف نظر کنند که با بازار فعلی این امکان برای خودروسازان وجود ندارد وخریداران خودرو و فروشندگان و متقاضیان اجاره خودرو بدون راننده و یا با راننده ، با پرداخت هزینه های زیادی بر خوردوهای یورو ۴ سوار خواهند شد . با این اوضاع در حال حاضر ، خودروهایی با یورو ۵ تولید انبوه در کشور نخواهد داشت .

شرکت های اجاره خودرو با خودروهایی مانند اجاره خودرو پراید ، اجاره خودرو پژو و … همچنان با استاندارد یورو ۴ به فعالیت خود ادامه خواهند داد . لازم به ذکر است که طبق گفت و گوی انجام شده توسط مهمان برنامه در سازمان صدا و سیما ، قائم مقام رئیس مرکز مطالعات و استراتژیک گروه تولیدی سایپا. بر الزام خودروسازان از ابتدای سال آینده به رعایت استاندارد یورو ۵ خبر داد . ایشان گفتند محصولات جدید حتما باید استاندارد یورو ۵ را رعایت کنند و فقط محصولات قدیمی با استاندارد یورو ۴ اجازه تولید دارند .

برخی از محصولاتی که در بازار اجاره خودرو بدون راننده و اجاره خودرو با راننده و اجاره خودرو عروس ، خرید خودرو و تاکسی تاکسی تشریفات فروش ماشین سهم ویژه ای دارند عبارتند از :

اجاره ماشین پراید _ اجاره ماشین پژو ۲۰۶ _ اجاره ماشین پژو پارس _ اجاره ماشین ۲۰۶SD _ اجاره ماشین ۴۰۵ _ اجاره ماشین سمند و … می باشد.

با دستور صادر شده از سازمان محیط زیست تولید خودرو با آلایندگی یورو ۴ همچنان ادامه خواهد داشت. ایشان در ادامه گفتند ، تولید خودروی پراید به دلیل استقبال زیاد مردمی ادامه خواهد داشت . این خودرو در بین بازار اجاره خودرو بدون راننده جزو خودروهای ارزان برای مشتریان ، گردشگران عرضه می شود .

قائم ‌مقام معاونت طراحی و توسعه گروه تولیدی ایران خودرو مهمان دیگر این برنامه عنوان کرد : مصوبه ی هیئت دولت مبنی بر رعایت استاندارد یورو ۵ ، و ابلاغ آن توسط سازمان حفاظت محیط زیست در مورد محصولات جدید با پلت فرم جدید است . و محصولان فعلی تا دو سال آینده ادامه تولید خواهند داشت . وی همچنین گفت تولید خودروهای استاندارد یورو ۵ زیرساخت لازم از سوی دولت ندارد و در حال حاضر ۷۵ میلیون لیتر سوخت یورو ۴ نیازمند هستیم که طبق اطلاعیه رسمی در حال حاضر یک سوم بنزین کنونی یورو ۴ می باشد .