آینده صنعت اجاره خودرو در ایران

آینده صنعت اجاره خودرو در ایران , اجاره خودرو رنت آسان چه راهکارهایی جهت کاهش هزینه ها دارد ؟ : امروزه اجاره خودرو به یکی از مشاغل پر در آمد تبدیل شده است و بسیار جا افتاده شده است . اجاره خودرو به دلایل مختلفی همانند صرفه جویی در هزینه ، زمان ، مزایای خاص خود را دارد . در ادامه ی این مقاله قصد داریم در مورد اجاره خودرو و راهکارهایی برای کاهش هزینه ها بحث کنیم .

آینده صنعت اجاره خودرو در ایران

در اجاره خودرو رنت آسان ؛ شما می توانید اتومبیل را بدون راننده و یا با راننده برای بلند مدت یا کوتاه مدت به صورت ساعتی ، روزانه ، هفتگی یا ماهیانه کرایه کنید . اجاره ی خودروی رنت آسان دارای شعبه های مختلف در مکان های مختلف شهر برای دسترسی آسان می باشد . همچنین شعبه ها در شهرهای مختلف وجود دارد . در مرتبه ی اول شرکت اجاره خودرو رنت آسان در نزدیک فرودگاه ها واقع است . این شرکت دارای وب سایت است و شما می توانید در این وب سایت خودرو را به صورت آنلاین برای کرایه رزرو کنید و رزرو خودرو به صورت تلفنی و حضوری نیز امکانپذیر می باشد .

معمولا افرادی خودرو بدون راننده را کرایه می کنند که به طور موقت به این وسیله احتیاج دارند ، به عنوان مثال ممکن است فرد فاقد وسیله ی نقلیه باشد ، یا ممکن است فردی به خارج از شهر خود سفر کرده و در آنجا برای رفت و آمد خود نیاز به خودروی شخصی دارد ، و یا اینکه منتظر تعمیر یا جبران خسارت از طرف بیمه برای خودروی خود است و در این مدت نیاز به خودروی شخصی دارد در این موارد فرد از اجاره خودروی بدون راننده استفاده می کند . دلیل دیگر اجاره خودروی راننده رنت آسان ، مساله ی تشریفات و عروسی است که فرد می خواهد ماشینی لوکس برای بهترین روز خود داشته باشد .

در شرکت اجاره خودرو رنت آسان امکان اجاره ی خودروهای بزرگ مانند تریلی و یا کامیون وجود دارد ، همچنین این شرکت کرایه ی موتورسیکلت و اسکوتر را هم در فعالیت های خود دارد . شرکت اجاره خودروی رنت آسان خدمات مختلفی از قبیل بیمه ی مکمل ، سیستم های ناوبری پیشرفته خارج از شهری ، سیستم GPS یا همان موقعیت یابی جهانی ، وسایل مسافرتی ، سرگرمی و تفریحی ، امکام اجاره ویلا ، تلفن ، اینترنت قابل حمل ، صندلی مخصوص ایمنی کودکان و و… را برای مشتریان عزیر فراهم کرده است و اگر شما هم خواهان اجاره خودرو هستید ، می توانید با مشاوران در شرکت اجاره ی خودروی رنت آسان به صورت آنلاین ، تلفنی یا حضوری صحبت کرده و اطلاعات کافی در این زمینه کسب کنید .

اجاره خودرو

اجاره ماشین رنت آسان ، به این معنی است که شما به راحتی می توانید خودرو را به مدت چند ساعت یا چند روز کرایه کنید . رنت ماشین بری اولین بار در آمریکا و اروپا بسیار مورد استقبال قرار گرفت و بعد از آن شرکت های مختلف در شهرهای مختلف با خودروهای لوکس و کلاسیک کار خود را شروع کردند . این شرکت ها با توجه به شرایط کرایه ماشین و با در نظر داشتن نیاز مشتریان شرکت های خود را در نزدیک فرودگاه ها یا مکان های پر تردد ایجاد کردند . این شرکت ها امکان اجاره و رزرو خودروها را به صورت آنلاین یا تلفنی و یا حضوری فراهم کرده اند .

همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم ، کرایه ی خودرو با اهداف مختلفی انجام می شود ، برخی مسافرند و می خواهند مدت زمان در یک شهری بمانند و از طرفی حوصله ی رفت و آمد با وسایل نقلیه ی عمومی و دردسرهای آن را ندارند . قرار گرفتن شرکت های اجاره خودرو در نزدیک فرودگاه ها و مکان های شلوغ اجاره خودرو را برای افراد راحت تر کرده است . شرکت اجاره خودرو رنت آسان برای رفاه مشتریان عزیز شعبه های مختلفی در فرودگاه های بین المللی دایر کرده است و مشتریان عزیز می توانند با توجه به شرایط کرایه ماشین  ؛ خودرو رنتی را برای امور شخصی یا مسافرت خود کرایه کنند .

اجاره خودرو بدون راننده چه شرایطی دارد ؟

در مرحله ی اول برای اجاره خودروی رنت آسان بایستی یکسری مدارک از قبیل : اصل گواهینامه معتبر ، کارت شناسایی معتبر به همراه یک فقره چک به ارزش خودرو و پول نقد یا سکه و طلا به مبلغ ۶ درصد قیمت خودرو به عنوان ضمانت به شرکت ارائه دهید .

رزرو خودرو

رزرو خودرو به صورت آنلاین و تلفنی امکان پذیر است . در رزرو خودروی آنلاین شما درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت می کنید ، و کارکنان شرکت در اسرع وقت با شما تماس می گیرند . جهت رزرو خودرو به صورت تلفنی می توانید به قسمت تماس با مای وب سایت شرکت اجاره ی خودروی رنت آسان مراجعه کرده و با تماس هر یک از شماره ها نسبت به این کار اقدام کنید .

دلایل اجاره خودرو

کرایه خودرو ، به دلایل مختلفی همچون صرفه جویی در هزینه ها ، کاهش ریسک در خطر ارزش فروش مجدد ، هزینه های مربوط به تعمیر و نگه داری و موارد مشابه و کم بودن زحمات اداری مورد توجه بسیاری از شرکت ها قرار گرفته است . شرکت اجاره ی خودروی رنت آسان ، خودروهای مجللی برای سفرهای درون شهری و بیرون شهری برای داشتن خاطره ای خوش در اختیار مشتریان گذاشته است . این شرکت گلچینی از بهترین خودروهای معتبر جهانی از جمله ،تویوتا و کیا و هیوندا ، مرسدس بنز، بی ام و خودروهای ایرانی از جمله پژو ۲۰۶ ، پرشیا ، پراید را با خدمات بی نظیر در اختیار مشتریان قرار می دهد . امکان اجاره خودروی رنت آسان در شهر تهران و دیگر شهرهای کشور به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه و سالانه وجود دارد . شما برای کرایه خودرو می توانید به طور حضوری به شرکت مراجعه کنید یا اینکه خودرو را درب منزل ، محل کار ویا هر محل دیگری که درخواست کنید ، تحویل بگیرید .

چگونه می توانید به اجاره خودرو رنت آسان اعتماد کنید ؟

اجاره خودرو رنت آسان با داشتن اتومبیل های به روز دنیا امکان اجاره ی خودرو های خارجی مانند : بنز ، بی ام و و اپتیما ، ماکسیما ، تویوتا و خودروهای ایرانی مانند پرشیا ،پژو ، زانتیا و پراید و انواع ماشین های چینی ، شاسی بلند را برای شما فراهم کرده است . شما می توانید با مراجعه به لیست خودروها و قیمت های کرایه ی آن خودرویی مناسب برای سفرها و کارهای درون شهری ، بیرون شهری و یا کارهای خدماتی و تشریفاتی خود انجام دهید . با خدماتی که شرکت خودرو رنت آسان برای شما عزیزان فراهم کرده ، دیگر نیازی به خرید خودروی شخصی به طور موقت نمی باشد . شرکت کرایه خودرو رنت آسان با داشتن رنگ های متنوع در انواع خودرو ها ، خودروی دلخواه را به شما کرایه می دهد . و شما با مالکیت بهترین خودرو با بهترین رنگ دلخواه ، خاطره ای خوش در گشت و گذار در ایران خواهید داشت .

برای کرایه خودرو می توانید به صورت اینترنتی و با مراجعه به وب سایت شرکت خودرو رنت آسان ، خودرو مورد نظر خود را رزرو کرده و در فرودگاه خودرو را تحویل بگیرید . شرایط مد نظر برای اجاره خودرو ارائه ی گواهینامه معتبر ، وجه نقد به مبلغ ۶ درصد قیمت خودرو ، کارت شناسایی معتبر و چک ضمانت می باشد . خدمات که شرکت اجاره ی خودروی رنت آسان فراهم کرده است شامل تامین کلیه ی خودروهای درخواستی اعم از لوکس ، کلاسیک ، تشریفاتی ، سواری ، مینی بوس ، اتوبوس ، کامیون بدون راننده یا راننده به صورت روزانه ، ماهانه و سالیانه است . این شرکت خدمات دیگری از جمله انتقال مهمانان از فرودگاه به هتل و برعکس ، داشتن جایگاه مخصوص در فرودگاه(سی.ای.پی) ، در اختیار گذاشتن موتور به صورت روزانه ، هفتگی و ماهیانه و سالانه ، مراکز توریستی در اختیار مشتریان می باشد .

بازار خودروهای اجاره‌ای

امروزه با وجود شرایط اقتصادی و گرانی خرید خودرو برای خیلی از افراد میسر نیست . در این حالت بازار خودروهای اجاره ای رونق می گیرد . الان با وجود شرایط اقتصادی حاکم ، اجاره خودرو از خرید آن بسیار به صرفه تر است . و با گران شدن خودرو مردم بیشتر به اجاره ی خودرو روی آورده اند ، چرا که اجاره خودرو بسیار با صرفه تر تز خرید خودرو شده است . اجاره خودرو راهکار تازه ای نست . اجاره خودرو خیلی پیشتر از این مطرح بود . به طوری که شما می توانستید در صفحه ی کرایه ی روزنامه ، کرایه ی انواع خودروهای خارجی و لوکس را مشاهده کنید . قبلا کرایه خودرو در میان مسافرانی که در ایران یا تهران مدت اقامت خاصی داشتند ، رایج بود و یا اجاره ی خودرو برای ماشین عروس یا مراسم های خاصی بود . اما اجاره ی خودرو در میان مردم عادی ، آن هم اجاره ی خودروهایی مثل سمند ،پراید ، و پژو رایج شده است .

علامت خودروهای اجاره‌ای به اقتصاد

در پاسخ به این سوال یکی از کارشناسان در رابطه با مقرون به صرفه بودن کرایه خودرو نسبت به خرید آن اینگونه می گوید : فرآیند کرایه ی خودرو علامتی برای اقتصاد است و حاکی از این است که ، تعادل های موجود در این زمینه دوام ندارد . و ما در رابطه با اقتصاد حمل و نقل به نقطه ی تعادل جدیدی حرکت می کنیم . که در این حالت نقطه ی اپتیمم محاسبه ی هزینه و سود در نقطه ی دیگری قرار دارند نقطه ی موجود در تعادل بین هزینه و سود نقطه اپتیمم یا نقطه ممکن و مطلوب نیست .این نقطه نقطه ی ماکسیمم بوده و بازار حمل و نقل از ماکسیمم به سمت اپتیمم حرکت می کند . به زبان ساده تر ، در طی چند سال آینده ، سود اقتصاد حمل و نقل کاهش یافته و زیان جایگزین سود خواهد شد .

این کارشناس در ادامه در مورد اقتصادی تر بودن اجاره خودرو در آینده نسبت به خرید آن می گوید : فرآیند کرایه خودرو در برخی از حوزه های حمل و نقل به صورت ضعیف و قابل تشخیص به صورت محدود وجود دارد . اما در طی سه سال آینده این روند در سطح بالاتری قابل مشاهده خواهد بود . این کارشناس در ادامه می گوید : در طی سه سال آینده برای کسی که از ۲۰ درصد زمان مفید خودرو در روز استفاده می کند ، کرایه ی آن به صرفه تر خواهد بود . و این نشان دهنده ی این است که کرایه ی خودرو برای آن هایی که استفاده ی حداقلی از خودرو دارند و نه حداکثر کرایه بسیار به صرفه تر است . و دلیل این موضوع این است که عایدی با قیمت انطباق ندارد . و در سه سال آینده عایدی در سطح بیشتر و در حوزه های بیشتری به قیمت نزدیک می شود . از این رو نگاه سرمایه ای با زبان بخش را ترک خواهد کرد .

کاهش قیمت خودرو در چند سال آینده

این کارشناس می گوید : داشتن نگاه سرمایه ای به خودرو جز در مورد خودروهای ارزان قیمت اشتباه است و کسانی که با نگاه پس انداز و با نگاه حفظ قدرت خرید به خرید خودرو اقدام به خرید می کنند در اشتباه هستند . از این رو افرادی که امسال با تجربه ی سال قبل به بازار وارد شده اند ، در همه ی حوزه ها زیان داشته اند و فقط شامل خودرو نیست .

در ادامه توضیح می دهد که : اقتصاد حمل و نقل در نقطه ی موجودی توجیه اقتصادی را از دست داده است و با در نظر گرفتن استهلاک ، هزینه ی نگه داری و کاهش حجم کار زیان آور است .

با توجه به چشم انداز آینده قیمت خودرو و سه برابر شدن قیمت جهانی آن ، با آزاد شدن واردات خودرو و کاهش تعرفه ی هزینه گمرک احتمال زیاد قیمت خودرو کم خواهد شد .با ۲ برابر شدن قیمت همه چیز در ایران و سه برابر شدن قیمت خودرو ، پیش بینی آینده افزایش قیمت خودرو در آینده کمتر از سطح عمومی یمت ها خواهد شد تا اختلاف فوق کاهش یابد .